Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Göran Oldin - Christina Oldin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
14 S= -420 16.0 40% 16 40.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
24 N+1 -650 13.0 33% 29 36.5%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som ÖV mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
32 S= -110 8.0 20% 37 31.0%E75D632KK10987 D62K94Kn103E654
41 V-1 -100 22.0 55% 59 37.0%1062KD63KD10798 9873E84Kn86K75
Rond 3, som NS mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
52NT N+3 210 36.0 90% 95 47.6%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
63 Ö-1 100 36.0 90% 131 54.7%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
74 S+2 680 28.0 70% 159 56.9%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S+1 430 40.0 100% 199 62.2%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som NS mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
94 N+1 450 27.0 68% 226 62.9%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
103 S-4 -400 2.0 5% 228 57.1%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
112 S= 110 38.0 95% 266 60.5%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 V= -420 9.0 23% 275 57.4%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som NS mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
134 V= -620 23.0 58% 298 57.5%K875327985K75 D10Kn842D10764108
141 N= 80 40.0 100% 338 60.5%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
154 S= 620 27.0 68% 365 61.0%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V+1 -650 5.0 13% 370 58.0%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
173 S+1 -170 8.0 20% 378 55.8%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö= 400 25.0 63% 403 56.2%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
194 S+1 450 18.9 47% 421.9 55.7%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N+3 710 40.0 100% 461.9 57.9%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
213NT Ö-1 -50 0.0 0% 461.9 55.1%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
222 N-1 50 34.0 85% 495.9 56.5%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
232 S+2 170 27.0 68% 522.9 57.0%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 534.9 55.9%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966