Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Kerstin Laestadius - Roland Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Anders Nordlund - Bo Kappen
14 S= 420 24.0 60% 24 60.0%Kn986Kn63K9865Kn KD5432ED52E103
23NT N+3 690 39.0 98% 63 79.0%EK984E10474K105 6322ED65EDKn72
Rond 2, som NS mot par 16, Kerstin Hollertz - Jan Lindgren
33 N-2 -100 12.0 30% 75 62.7%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
42 S+1 110 24.0 60% 99 62.0%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som NS mot par 15, Asta Norberg - Gun Ekström
53NT S-1 -100 9.0 23% 108 54.2%K8D4Kn983EK1097 E109K10932E10432
62 Ö= -110 15.0 38% 123 51.5%Kn98953DKn932KD 104EKn7EK10710962
Rond 4, som ÖV mot par 14, Inger Strandberg - Astrid Blomgren
74 S= -620 24.0 60% 147 52.7%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S-2 100 35.0 88% 182 57.1%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som ÖV mot par 13, Lilian Rosengren - Göran Lindberg
94 N-1 50 39.0 98% 221 61.7%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
102 S-2 200 31.0 78% 252 63.3%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 12, Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson
111NT Ö-2 -100 10.0 25% 262 59.8%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 V= 420 31.0 78% 293 61.3%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 11, Thorbjörn Fredriksson - Sonja Fredriksson
136 V-1 100 37.0 93% 330 63.8%K875327985K75 D10Kn842D10764108
143 V+1 -170 14.0 35% 344 61.7%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 22, Gunilla Boström - Hans Larsson
154 S-1 -100 6.0 15% 350 58.6%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
164 V+1 -650 5.0 13% 355 55.8%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som ÖV mot par 21, Krister Fältmyr - Monica Fältmyr
174 S= -420 0.0 0% 355 52.5%87963932EKKn95 103EKn8EKD75873
183NT Ö+2 460 37.0 93% 392 54.7%K109EKn983Kn107EK 5365EK8654DKn8
Rond 10, som NS mot par 20, Jan Ekström - Björn Hedlund
194 S+1 450 18.9 47% 410.9 54.3%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N+1 650 21.0 53% 431.9 54.2%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som NS mot par 19, Jan Grundin - Berit Salander
215 V= -400 20.0 50% 451.9 54.0%ED1076472E9832 985398656Kn765
221NT N+2 150 37.0 93% 488.9 55.8%Kn42EKn103KD7D95 ED7972EKn103863
Rond 12, som NS mot par 18, Per-Arne Johnson - Tony Bergman
231 N= 80 10.0 25% 498.9 54.5%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 510.9 53.5%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966