Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Bricka 20

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.02

Väst giv
alla i zon
Ekn7
K9872
K8
1042
D843
1064
D1076
D8
10962
kn3
43
Kkn963
K5
ED5
Ekn952
E75

Optimalt kontrakt: 7 N= 2210
 NT
N91113811
S91113811
Ö41041
V41041
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Oldin - Christina Oldin Ulf Norberg - Göran Sandahl 4 N+3 5 710 40.0/0.0
Ingvar Bratt - Göran Olsson Per-Arne Johnson - Tony Bergman 3NT S+3 7 690 38.0/2.0
Anita Johansson - Maude Lindberg Thorbjörn Fredriksson - Sonja Fredriksson 4 N+2 6 680 34.0/6.0
Erik Spångberg - Jan Murman Kerstin Hollertz - Jan Lindgren 4 N+2 4 680 34.0/6.0
Micael Svensson - Therése Andersson Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl 4 N+2 4 680 34.0/6.0
Gunilla Boström - Hans Larsson Eva Hylén - Inger Nordahl 3NT S+2 3 660 27.0/13.0
Lars S Karlsson - Dan Storås Dejana Sverker - Marie Göthberg 3NT S+2 4 660 27.0/13.0
Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad Jan Nyrén - Helena Nyrén 3NT S+2 4 660 27.0/13.0
Mikael Klasson - Inger Ljung Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson 3NT S+2 6 660 27.0/13.0
Kerstin Laestadius - Roland Karlsson Jan Ekström - Björn Hedlund 4 N+1 4 650 21.0/19.0
Anita Graff - Anette Lindahl Heinz Kogler - Gunnar Karlsson 4 N+1 10 650 21.0/19.0
Lilian Rosengren - Göran Lindberg Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson 3NT N+1 3 630 15.0/25.0
Jan Grundin - Berit Salander Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg 3NT N+1 9 630 15.0/25.0
Krister Fältmyr - Monica Fältmyr Margareta Björklund - Anna Idbohrn 3NT N+1 6 630 15.0/25.0
Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson Annika Hallberg - Claus Röhnisch 3NT S+1 3 630 15.0/25.0
Anders Nordlund - Bo Kappen Inger Bredenberg - Bo Eriksson 4 N= 10 620 9.0/31.0
Arne Zimmermann - Wenche Järhede Anita Etzler - Ing-Marie Hagström 4 N= 3 620 9.0/31.0
Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén Hagen Geissler - Margareta Geissler 3 N+2 10 200 6.0/34.0
Christina Welander - Lilian Saarväli Jörgen Edström - Britten Edström 1NT S+3 3 180 4.0/36.0
Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg Inger Strandberg - Astrid Blomgren 2 S+1 D 110 2.0/38.0
Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt Asta Norberg - Gun Ekström 6NT N-2 Kn -200 0.0/40.0