Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Privatprotokoll för Micael Svensson - Therése Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 46, Dejana Sverker - Marie Göthberg
14 S= -420 16.0 40% 16 40.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
23NT N= -600 27.0 68% 43 54.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som NS mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
33 N+1 130 36.0 90% 79 66.0%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
41NT N+3 180 39.0 98% 118 74.0%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som ÖV mot par 44, Heinz Kogler - Gunnar Karlsson
52 S-1 100 31.0 78% 149 74.8%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 S= -90 10.0 25% 159 66.5%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som NS mot par 50, Mikael Klasson - Inger Ljung
74 S+2 680 28.0 70% 187 67.0%E1087E103D94D86 D9543KD6542EKn
83NT S= 400 36.0 90% 223 69.9%1082D63E105K876 E7EK84KD3Kn542
Rond 5, som ÖV mot par 47, Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad
94 N+1 -450 13.0 33% 236 65.8%97542K94106D94 KD32Kn54K106532
103NT V= 600 40.0 100% 276 69.2%K103K109652K1062 E764DKn62EKn87Kn
Rond 6, som ÖV mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
111NT V-2 -100 10.0 25% 286 65.2%742E2Kn53DKn854 ED109K9109864K7
124 Ö= 420 31.0 78% 317 66.2%E1085K9872Kn954 K742Kn105KD2EK2
Rond 7, som NS mot par 49, Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson
133 Ö+4 -190 30.0 75% 347 66.9%K875327985K75 D10Kn842D10764108
144 V= -420 5.0 13% 352 63.1%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som ÖV mot par 43, Arne Zimmermann - Wenche Järhede
154 S-1 100 34.0 85% 386 64.5%K422DKn9853KD10 E9753Kn810764Kn8
164 V+1 650 35.0 88% 421 66.0%DKn93KD8285EKn5 E7210973ED3D86
Rond 9, som NS mot par 45, Göran Oldin - Christina Oldin
173 S+1 170 32.0 80% 453 66.8%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
183NT Ö= -400 15.0 38% 468 65.2%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
194 S+1 450 18.9 47% 486.9 64.3%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
204 N+2 680 34.0 85% 520.9 65.3%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 48, Christina Welander - Lilian Saarväli
215 Ö= 400 20.0 50% 540.9 64.6%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
224 N-3 150 40.0 100% 580.9 66.2%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som ÖV mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
233NT N= -600 9.0 23% 589.9 64.3%EKn64Kn106Kn963E4 1075297K102DKn92
244 Ö= 420 19.0 48% 608.9 63.6%E10865KKn10532108 K72KD8E8ED752