Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.8.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 34, Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén
13 S+1 -170 32.0 80% 32 80.0%E71098DKn1074D54 10K742E3K98762
22NT N+1 -150 35.0 88% 67 84.0%107K9753Kn28643 DKn5DKn86K109839
Rond 2, som NS mot par 35, Lars S Karlsson - Dan Storås
33 V-2 200 40.0 100% 107 89.3%Kn93EKn75ED6522 K10841089874DKn3
41NT N-1 -100 3.0 8% 110 69.0%Kn4Kn972E43EKn32 EKD5105952D1064
Rond 3, som ÖV mot par 36, Hagen Geissler - Margareta Geissler
52NT N+2 -180 9.0 23% 119 59.8%DKn432EKn65K6D8 76587D752Kn654
62 V+2 170 38.0 95% 157 65.7%EKD6K10844Kn875 7532D62865E43
Rond 4, som ÖV mot par 37, Jörgen Edström - Britten Edström
74 S+2 -680 12.0 30% 169 60.6%K697K1086532Kn9 Kn2Kn87EK1075432
83NT S-1 50 25.0 63% 194 60.9%KD65495Kn964E10 Kn93Kn1072872D93
Rond 5, som NS mot par 38, Micael Svensson - Therése Andersson
94 N+1 450 27.0 68% 221 61.7%E8EKn108765D92E DKn1063EK873Kn87
103NT V= -600 0.0 0% 221 55.5%98521073E97543 DKn3EK9854D4D8
Rond 6, som NS mot par 39, Ulf Norberg - Göran Sandahl
111NT Ö-2 100 30.0 75% 251 57.3%K86Kn654K2E1063 Kn53D10873ED792
124 V-1 50 30.0 75% 281 58.8%D6E43E103Kn10875 Kn93D6876D9643
Rond 7, som NS mot par 40, Anita Etzler - Ing-Marie Hagström
134 V+1 -650 16.0 40% 297 57.3%K875327985K75 D10Kn842D10764108
143 V= -140 27.0 68% 324 58.1%K63EKKn76K54104 Kn982872DKn9876
Rond 8, som NS mot par 41, Annika Hallberg - Claus Röhnisch
154 S= 620 27.0 68% 351 58.7%Kn108D1096EK9532 D6EK75432E764
163NT V= -600 23.0 58% 374 58.7%K4Kn64762K10973 10865E5KKn109442
Rond 9, som NS mot par 42, Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl
174 S-1 -50 12.0 30% 386 57.0%KKn5KD1052Kn1086D ED964274410642
181NT Ö+1 -120 32.0 80% 418 58.3%ED84KD742D9109 Kn7621032765432
Rond 10, som NS mot par 31, Jan Nyrén - Helena Nyrén
193NT S+2 460 30.5 76% 448.5 59.2%DKn87DKn7EKn4E96 103EK1083D93KD7
203NT S+2 660 27.0 68% 475.5 59.6%EKn7K9872K81042 K5ED5EKn952E75
Rond 11, som ÖV mot par 32, Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson
213NT Ö+3 490 34.0 85% 509.5 60.9%KKnKKn43DKn954D4 2ED10K108732EK10
221 S+1 -110 17.0 43% 526.5 60.0%10963D5465EKKn4 K85K8698421072
Rond 12, som NS mot par 33, Anita Graff - Anette Lindahl
234 S-1 -100 5.0 13% 531.5 58.0%KD983KDD4K1053 E85432E875876
243NT V+1 -430 12.0 30% 543.5 56.8%3Kn973274KKn943 DKn94E10654D966