Kommande tävlingar
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
15/01 Onlinesvenskan Division 2 Norr
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan Clementsson - Mats Holm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Gunlis Åberg - Mona Berge
13D S-2 -300 30.0 94% 30 94.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
24 N-2 -200 4.0 13% 34 53.5%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som NS mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
34 Ö= -620 1.0 3% 35 36.7%EKn53974Kn76DKn9 104D10E1053E10764
46 N= 1370 30.0 94% 65 51.0%DKn982E95432E7 E102ED1096KKn1076
Rond 3, som ÖV mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
54 V= 420 32.0 100% 97 60.8%8543E3D1086E98 KD7662EK74264
64 S= -420 26.0 81% 123 64.2%989742106108763 K7642D983KD92
Rond 4, som ÖV mot par 37, Karen Nielsen - Thomas Davy
74 N-1 100 32.0 100% 155 69.3%952Kn9Kn76107632 EK743763D93E9
83 S-2 100 27.0 84% 182 71.1%E108684E76KD52 Kn7652DKn9543104
Rond 5, som NS mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
93NTD Ö-4 1100 31.0 97% 213 74.0%7EKn62D2EKn10852 EDKn65410943E69
102 V-1 100 20.0 63% 233 72.9%D84743DKn96E32 Kn1032KKn2K43DKn6
Rond 6, som NS mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
115 N-1 -50 30.0 94% 263 74.8%DED10932Kn2E842 105K87659D10975
126 S-1 -100 3.0 9% 266 69.3%EK2D742Kn65474 54EK1085E9EKKn3
Rond 7, som NS mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
136 N-1 -100 0.0 0% 266 64.0%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
142 N-1 -50 15.0 47% 281 62.8%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som ÖV mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
153NT N+1 -630 16.0 50% 297 61.9%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
162 N+1 -140 17.0 53% 314 61.4%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, Frirond
17  - 19.2 60% 333.2 61.3%8763E8D73EKn63 DKn94K5Kn6541074
18  - 19.2 60% 352.4 61.2%77EK109875DKn43 D53EKn86Kn64328
Rond 10, som NS mot par 31, Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist
193NT V-2 200 32.0 100% 384.4 63.3%1093KKnD973KD63 8652D10876102105
201NT S= 90 6.0 19% 390.4 61.0%ED10D59863EKn96 73EKn410754K1072
Rond 11, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
212 V+2 -170 9.0 28% 399.4 59.5%Kn8KD9KD632DKn8 6554210875E965
223NT S+1 430 25.0 78% 424.4 60.3%KD943E4KD64E5 72Kn10975Kn2KDKn3
Rond 12, som NS mot par 33, Hans Ryning - Gösta Wiik
231NT N= 90 17.0 53% 441.4 60.0%10653D5KKn9EDKn7 D9E76454210532
243 Ö+1 -130 20.0 63% 461.4 60.1%Kn103EDKn51097365 K941093864Kn1073