Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
85
643
10965
KD32
?
4
EK987
Kkn73
865
?
Kkn2
kn1052
ED
E1097
?
ED109763
D
842
kn4

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N33273
S33273
Ö101011610
V9911510
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 4 S-2 E -100 32.0/0.0
Jan Clementsson - Mats Holm Gunlis Åberg - Mona Berge 3D S-2 E -300 30.0/2.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 V= 8 -420 28.0/4.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT Ö+1 3 -430 26.0/6.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 Ö+1 Kn -450 16.0/16.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö+1 E -450 16.0/16.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 5 V= 8 -450 16.0/16.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+1 5 -450 16.0/16.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 V+1 8 -450 16.0/16.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 E -450 16.0/16.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 4 V+1 8 -450 16.0/16.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 V= 8 -450 16.0/16.0
Grete Derand - Marianne Flygare Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 V+1 5 -450 16.0/16.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT Ö+2 8 -460 6.0/26.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 V+2 5 -480 4.0/28.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4D S-3 E -500 1.0/31.0
Helen Roos - Arne Bojesson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3D S-3 E -500 1.0/31.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar     - -/18.3