Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
7
Ekn62
D2
Ekn10852
#
109
7
Kkn10987543
7
#
K832
KD85

KD643
#
EDkn654
10943
E6
9

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N9610109
S961099
Ö47334
V47334
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5D V-4 7 1100 31.0/1.0
Jan Clementsson - Mats Holm Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NTD Ö-4 D 1100 31.0/1.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Barbro Melander - Anders Nordberg 5D V-3 7 800 28.0/4.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 5 V-4 7 400 26.0/6.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulla Borgström - Monica Wester 5 V-3 7 300 20.0/12.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 V-3 7 300 20.0/12.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Hans Ryning - Gösta Wiik 4 V-3 7 300 20.0/12.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V-3 7 300 20.0/12.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 V-3 7 300 20.0/12.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 V-2 E 200 13.0/19.0
Grete Derand - Marianne Flygare Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V-2 7 200 13.0/19.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 S-2 7 -100 8.0/24.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 N-2 K -100 8.0/24.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 S-2 7 -100 8.0/24.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 5D S-3 7 -500 4.0/28.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4D S-4 7 -800 2.0/30.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Monica Molin - Siv Jarlvik 4D N-5 3 -1100 0.0/32.0
Helen Roos - Arne Bojesson     - 15.3/-