Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
1093
Kkn
D973
KD63
#
KD7
E52
Kkn54
kn72
#
Ekn4
943
E86
E984
#
8652
D10876
102
105

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N44654
S44654
Ö99789
V99789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Clementsson - Mats Holm Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3NT V-2 10 200 32.0/0.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V-1 7 100 25.0/7.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V-1 10 100 25.0/7.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT V-1 3 100 25.0/7.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Grete Derand - Marianne Flygare 3 V-1 10 100 25.0/7.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT V-1 9 100 25.0/7.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-1 10 100 25.0/7.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 2 V= 10 -90 17.0/15.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 V= K -90 17.0/15.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT Ö= 7 -600 7.0/25.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 3NT V= 3 -600 7.0/25.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT V= 10 -600 7.0/25.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3NT Ö= 6 -600 7.0/25.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Monica Molin - Siv Jarlvik 3NT V= 3 -600 7.0/25.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Helen Roos - Arne Bojesson 3NT Ö= 7 -600 7.0/25.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3NT V= 3 -600 7.0/25.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V= 3 -600 7.0/25.0
Gunlis Åberg - Mona Berge     - 16.0/-