Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
8763
E8
D73
Ekn63
#
2
kn9742
E102
KD85
#
EK105
D1063
K98
92
#
Dkn94
K5
kn654
1074

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N65365
S65365
Ö771068
V771068
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Molin - Siv Jarlvik Barbro Melander - Anders Nordberg 3 Ö= D -140 31.0/1.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3 V= 3 -140 31.0/1.0
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+1 8 -170 26.0/6.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 3 V+1 6 -170 26.0/6.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Helen Roos - Arne Bojesson 2 V+2 3 -170 26.0/6.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 V= Kn -420 13.0/19.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 V= 6 -420 13.0/19.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 V= 3 -420 13.0/19.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 V= 7 -420 13.0/19.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 V= 3 -420 13.0/19.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 V= 8 -420 13.0/19.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V= 7 -420 13.0/19.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 Ö= 9 -420 13.0/19.0
Grete Derand - Marianne Flygare Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= 3 -420 13.0/19.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V= E -420 13.0/19.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+1 6 -450 1.0/31.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 V+1 7 -450 1.0/31.0
Jan Clementsson - Mats Holm     - 19.2/-