Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn1053
ED865
EK2
#
K7642

D983
KD92
#
98
9742
106
108763
#
E
Kkn103
kn754
Ekn54

Optimalt kontrakt: 7 S= 1510
 NT
N710121010
S711131111
Ö52022
V62022
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Molin - Siv Jarlvik Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 6 S= K 980 31.0/1.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Agneta Johansson - Jane Brändemar 6 S= 2 980 31.0/1.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulla Borgström - Monica Wester 6 N= 9 920 28.0/4.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 4 N+2 8 480 23.0/9.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N+2 9 480 23.0/9.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 N+2 9 480 23.0/9.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Grete Derand - Marianne Flygare 4 N+2 3 480 23.0/9.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 4 S+1 K 450 14.0/18.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+1 K 450 14.0/18.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S+1 9 450 14.0/18.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N+1 9 450 14.0/18.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+1 K 450 14.0/18.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Barbro Melander - Anders Nordberg 4 S= K 420 6.0/26.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Clementsson - Mats Holm 4 S= K 420 6.0/26.0
Helen Roos - Arne Bojesson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N= 9 420 6.0/26.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 N+1 9 150 2.0/30.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 6 N-1 10 -50 0.0/32.0
Karen Nielsen - Thomas Davy     - -/14.1