Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
943
kn8
K52
EDkn94
#
KD76
65
10973
K108
#
E102
K974
ED8
752
#
kn85
ED1032
kn64
63

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N86767
S86767
Ö46565
V56565
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karen Nielsen - Thomas Davy Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3 V-3 Kn 150 32.0/0.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-2 6 100 28.0/4.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 V-2 Kn 100 28.0/4.0
Grete Derand - Marianne Flygare Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 V-2 3 100 28.0/4.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 1NT N= 2 90 24.0/8.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V-1 Kn 50 20.0/12.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö-1 6 50 20.0/12.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2 V-1 4 50 20.0/12.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 N-1 E -50 15.0/17.0
Jan Clementsson - Mats Holm Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 N-1 E -50 15.0/17.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 2 V= Kn -90 11.0/21.0
Helen Roos - Arne Bojesson Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 1NT Ö= 5 -90 11.0/21.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 V= 2 -110 8.0/24.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2NT Ö= 3 -120 5.0/27.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö+1 4 -120 5.0/27.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 1NT V+2 4 -150 1.0/31.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 S-3 K -150 1.0/31.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson     - 19.6/-