Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
KD943
E4
KD64
E5
#
865
K6
108753
842
#
Ekn10
D832
E9
10976
#
72
kn10975
kn2
KDkn3

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N9810109
S9810109
Ö45333
V45334
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT N+1 7 430 25.0/7.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+1 5 430 25.0/7.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT N+1 6 430 25.0/7.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 3 430 25.0/7.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT S+1 7 430 25.0/7.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT S+1 7 430 25.0/7.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT S+1 5 430 25.0/7.0
Jan Clementsson - Mats Holm Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3NT S+1 8 430 25.0/7.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= E 400 12.0/20.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT S= 5 400 12.0/20.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT N= 6 400 12.0/20.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT S= 8 400 12.0/20.0
Helen Roos - Arne Bojesson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S= 3 400 12.0/20.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 Ö-3 7 300 6.0/26.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Monica Molin - Siv Jarlvik 2 N= 7 110 4.0/28.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT S-1 5 -50 1.0/31.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3NT S-1 3 -50 1.0/31.0
Grete Derand - Marianne Flygare     - -/14.5