Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn8
KD9
KD632
Dkn8
#
KD10432
E87
E9
73
#
E97
kn1063
kn4
K1042
#
65
542
10875
E965

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N78544
S78544
Ö65898
V65898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 4 V-2 K 100 29.0/3.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 Ö-2 6 100 29.0/3.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 V-2 K 100 29.0/3.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 4 V-2 D 100 29.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3 V-1 K 50 24.0/8.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Karen Nielsen - Thomas Davy 2 V= K -110 22.0/10.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 2 V+1 K -140 19.0/13.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 V= K -140 19.0/13.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Barbro Melander - Anders Nordberg 1 V+3 K -170 9.0/23.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V+2 K -170 9.0/23.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+2 K -170 9.0/23.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Monica Molin - Siv Jarlvik 2 V+2 Kn -170 9.0/23.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Hans Ryning - Gösta Wiik 1 V+3 K -170 9.0/23.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 V+2 K -170 9.0/23.0
Helen Roos - Arne Bojesson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 V+2 K -170 9.0/23.0
Jan Clementsson - Mats Holm Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 2 V+2 K -170 9.0/23.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+1 K -450 0.0/32.0
Grete Derand - Marianne Flygare     - -/14.5