Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
alla i zon
#
10653
D5
Kkn9
EDkn7
#
Kkn87
kn102
D1073
K4
#
E42
K983
E86
986
#
D9
E764
542
10532

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N85565
S85565
Ö57777
V58878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT S+1 10 120 30.0/2.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Ulla Borgström - Monica Wester 2NT N= 3 120 30.0/2.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1NT S+1 3 120 30.0/2.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2 N+1 3 110 26.0/6.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunlis Åberg - Mona Berge 2 Ö-1 2 100 24.0/8.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT S= 3 90 17.0/15.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 1NT S= Kn 90 17.0/15.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT N= 3 90 17.0/15.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 1NT N= 3 90 17.0/15.0
Grete Derand - Marianne Flygare Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 1NT N= 2 90 17.0/15.0
Jan Clementsson - Mats Holm Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT N= 9 90 17.0/15.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT S-1 7 -100 9.0/23.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT S-1 7 -100 9.0/23.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 V= E -110 6.0/26.0
Helen Roos - Arne Bojesson Karen Nielsen - Thomas Davy 1 V+2 D -140 4.0/28.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 1NTD N-1 2 -200 2.0/30.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Barbro Melander - Anders Nordberg 1 S-3 8 -300 0.0/32.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg     - -/15.5