Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Ekn53
974
kn76
Dkn9
#
K862
82
KD92
K53
#
D97
EKkn653
84
82
#
104
D10
E1053
E10764

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N75354
S76354
Ö67987
V67987
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Monica Molin - Siv Jarlvik 3NT V-3 D 300 32.0/0.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 Ö-1 4 100 30.0/2.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3 S-1 8 -50 28.0/4.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3 Ö= 10 -140 21.0/11.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 Ö+1 10 -140 21.0/11.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Helen Roos - Arne Bojesson 3 Ö= 10 -140 21.0/11.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+1 7 -140 21.0/11.0
Grete Derand - Marianne Flygare Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö= 10 -140 21.0/11.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Karen Nielsen - Thomas Davy 2 Ö+1 4 -140 21.0/11.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö+1 10 -170 10.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bo Cnattingius - Ingela Roos 2 Ö+2 10 -170 10.0/22.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö+1 10 -170 10.0/22.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunlis Åberg - Mona Berge 3 Ö+1 3 -170 10.0/22.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 3 Ö+1 E -170 10.0/22.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 Ö+3 10 -200 4.0/28.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 Ö= E -620 1.0/31.0
Jan Clementsson - Mats Holm Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö= 10 -620 1.0/31.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist     - 14.3/-