Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
EK2
D742
kn654
74
#
Dkn6

873
D1098652
#
109873
kn963
KD102
#
54
EK1085
E9
EKkn3

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N7711610
S7611610
Ö64252
V64252
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helen Roos - Arne Bojesson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 6 S= 2 1430 32.0/0.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 S+1 9 650 24.0/8.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 S+1 9 650 24.0/8.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Barbro Melander - Anders Nordberg 4 S+1 9 650 24.0/8.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 S+1 D 650 24.0/8.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 10 650 24.0/8.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S+1 9 650 24.0/8.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 S+1 10 650 24.0/8.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Monica Molin - Siv Jarlvik 4 S= D 620 14.0/18.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S= D 620 14.0/18.0
Grete Derand - Marianne Flygare Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N= K 620 14.0/18.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 3D V-3 K 500 10.0/22.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3 V-2 2 100 8.0/24.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 6 S-1 D -100 3.0/29.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 6 S-1 Kn -100 3.0/29.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 N-1 K -100 3.0/29.0
Jan Clementsson - Mats Holm Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 6 S-1 9 -100 3.0/29.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde     - -/11.2