Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
Ekn5
Kkn9
10862
ED4
#
D83
1053
K9743
97
#
K10642
E82
kn5
kn102
#
97
D764
ED
K8653

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N10810710
S1081078
Ö25363
V25363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT N+2 4 660 25.0/7.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+2 2 660 25.0/7.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 3NT N+2 4 660 25.0/7.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+2 4 660 25.0/7.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT N+2 6 660 25.0/7.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N+2 4 660 25.0/7.0
Grete Derand - Marianne Flygare Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT N+2 6 660 25.0/7.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT N+2 4 660 25.0/7.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Jan Clementsson - Mats Holm 3NT N+1 2 630 16.0/16.0
Helen Roos - Arne Bojesson Hans Ryning - Gösta Wiik 5 S= 3 600 14.0/18.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S+1 3 140 11.0/21.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3 S= D 140 11.0/21.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Monica Molin - Siv Jarlvik 3NT N-1 2 -100 4.0/28.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT N-1 2 -100 4.0/28.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT N-1 4 -100 4.0/28.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5 N-1 E -100 4.0/28.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3NT N-1 4 -100 4.0/28.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson     - 15.2/-