Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
D
ED10932
kn2
E842
#
EKkn72
kn
EK753
K3
#
98643
4
D10864
kn6
#
105
K8765
9
D10975

Optimalt kontrakt: 5D S-1 -100
 NT
N1021023
S1021023
Ö3103106
V3103106
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Stig Unoson Barbro Melander - Anders Nordberg 5D N= 6 650 32.0/0.0
Jan Clementsson - Mats Holm Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 5 N-1 9 -50 30.0/2.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+1 Kn -170 28.0/4.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 5 V= D -400 26.0/6.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= Kn -420 22.0/10.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V= D -420 22.0/10.0
Helen Roos - Arne Bojesson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 4 V= E -420 22.0/10.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 V+1 Kn -450 9.0/23.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 V= E -450 9.0/23.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 V+1 E -450 9.0/23.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Monica Molin - Siv Jarlvik 4 V+1 E -450 9.0/23.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 5 V= 2 -450 9.0/23.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 V= E -450 9.0/23.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 5 V= E -450 9.0/23.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Gunlis Åberg - Mona Berge 5 V= E -450 9.0/23.0
Grete Derand - Marianne Flygare Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V+1 Kn -450 9.0/23.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Agneta Johansson - Jane Brändemar 5 V= E -450 9.0/23.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde     - -/11.2