Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Syd giv
alla i zon
#
10
ED10542
K854
K5
#
EK743
763
D93
E9
#
952
kn9
kn76
107632
#
Dkn86
K8
E102
Dkn84

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N91011810
S91011810
Ö43253
V43253
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 N+1 2 650 24.0/8.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Monica Molin - Siv Jarlvik 4 N+1 2 650 24.0/8.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N+1 2 650 24.0/8.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Mona Berge 4 N+1 9 650 24.0/8.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N+1 10 630 14.0/18.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 N= 6 620 12.0/20.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3NT S= 3 600 9.0/23.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S= 4 600 9.0/23.0
Helen Roos - Arne Bojesson Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 N+1 9 170 5.0/27.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 N+1 9 170 5.0/27.0
Grete Derand - Marianne Flygare Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N= 5 140 2.0/30.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Jan Clementsson - Mats Holm 4 N-1 2 -100 0.0/32.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt     - 17.3/-