Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Kkn986543
9
K10
kn3
#
E
ED1073
E93
10985
#
D72
Kkn
kn762
K642
#
10
86542
D854
ED7

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -200
 NT
N34494
S34494
Ö99949
V98849
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3D N= K 730 32.0/0.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 3 N= K 140 26.0/6.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 N= K 140 26.0/6.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Barbro Melander - Anders Nordberg 3 N= Kn 140 26.0/6.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N= K 140 26.0/6.0
Helen Roos - Arne Bojesson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 N= K 140 26.0/6.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-2 8 100 19.0/13.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 V-2 9 100 19.0/13.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 3NT Ö-1 10 50 15.0/17.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 3 V-1 8 50 15.0/17.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 4 N-1 K -100 11.0/21.0
Grete Derand - Marianne Flygare Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 N-1 K -100 11.0/21.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 V+1 9 -130 8.0/24.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N-2 K -200 4.0/28.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-2 K -200 4.0/28.0
Jan Clementsson - Mats Holm Gunlis Åberg - Mona Berge 4 N-2 K -200 4.0/28.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 V= 9 -420 0.0/32.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar     - -/18.3