Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
7
7
EK109875
Dkn43
#
E10862
932
D
K765
#
Kkn94
KD1054

E1092
#
D53
Ekn86
kn6432
8

Optimalt kontrakt: 6D S-1 -200
 NT
N311326
S311326
Ö10210115
V10210105
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5D N= K 750 30.0/2.0
Grete Derand - Marianne Flygare Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5D N= E 750 30.0/2.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5D N= K 750 30.0/2.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Barbro Melander - Anders Nordberg 5 N= 9 600 25.0/7.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Agneta Johansson - Jane Brändemar 5 N= K 600 25.0/7.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 Ö-4 8 200 22.0/10.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 5 V-2 E 100 19.0/13.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 Ö-2 6 100 19.0/13.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 Ö-1 8 50 13.0/19.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö-1 Kn 50 13.0/19.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 Ö-1 8 50 13.0/19.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 4 V-1 7 50 13.0/19.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 6D N-1 4 -200 8.0/24.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 Ö= 8 -420 4.0/28.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Helen Roos - Arne Bojesson 4 V= E -420 4.0/28.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Karen Nielsen - Thomas Davy 4 Ö= 8 -420 4.0/28.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 5 V= E -450 0.0/32.0
Jan Clementsson - Mats Holm     - 19.2/-