Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
alla i zon
#
ED10
D5
9863
Ekn96
#
K6542
1032
kn
D853
#
kn98
K9876
EKD2
4
#
73
Ekn4
10754
K1072

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N99668
S99668
Ö44765
V44765
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-2 7 200 29.0/3.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Barbro Melander - Anders Nordberg 3 Ö-2 4 200 29.0/3.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Grete Derand - Marianne Flygare 2 V-2 D 200 29.0/3.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 Ö-2 7 200 29.0/3.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N+1 4 140 24.0/8.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Borgström - Monica Wester 3 N+1 E 130 22.0/10.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 1NT S+1 4 120 20.0/12.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+1 E 110 18.0/14.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 Ö-1 7 100 12.0/20.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 V-1 6 100 12.0/20.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Monica Molin - Siv Jarlvik 2 Ö-1 2 100 12.0/20.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 2 Ö-1 2 100 12.0/20.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 Ö-1 K 100 12.0/20.0
Jan Clementsson - Mats Holm Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 1NT S= 2 90 6.0/26.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Helen Roos - Arne Bojesson 3 N-1 E -100 4.0/28.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 Ö= 2 -110 2.0/30.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 S-2 10 -200 0.0/32.0
Gunlis Åberg - Mona Berge     - 16.0/-