Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Ekn9
Dkn875
kn
Kkn73
#
KD76
62
EK742
64
#
8543
E3
D1086
E98
#
102
K1094
953
D1052

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N94845
S94845
Ö49498
V49498
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 N+2 8 170 32.0/0.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 10 140 25.0/7.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 N+1 6 140 25.0/7.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 2 N+1 8 140 25.0/7.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Grete Derand - Marianne Flygare 2 N+1 6 140 25.0/7.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 N= 6 140 25.0/7.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N+1 8 140 25.0/7.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Barbro Melander - Anders Nordberg 5 V-2 3 100 18.0/14.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 4 V-1 D 50 15.0/17.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V-1 D 50 15.0/17.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V= Kn -110 12.0/20.0
Helen Roos - Arne Bojesson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V= Kn -130 10.0/22.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 V+1 Kn -140 5.0/27.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3 V= Kn -140 5.0/27.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 Ö= 2 -140 5.0/27.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 V+1 D -140 5.0/27.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Clementsson - Mats Holm 4 V= Kn -420 0.0/32.0
Karen Nielsen - Thomas Davy     - -/14.1