Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
alla i zon
#
Dkn9
82
E95432
E7
#
K8654
kn
D8
K6542
#
73
K7543

Dkn10983
#
E102
ED1096
Kkn1076

Optimalt kontrakt: 7D V-3 800
 NT
N31210711
S3129711
Ö101361
V101351
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Monica Molin - Siv Jarlvik 6 N= D 1370 30.0/2.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt 6 N= 7 1370 30.0/2.0
Jan Clementsson - Mats Holm Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 6 N= 7 1370 30.0/2.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 5 N+2 7 640 25.0/7.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Karen Nielsen - Thomas Davy 5 S+2 Kn 640 25.0/7.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bo Cnattingius - Ingela Roos 5 N+1 D 620 19.0/13.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 5 N+1 D 620 19.0/13.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 5 N+1 D 620 19.0/13.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 N+1 D 620 19.0/13.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Gunlis Åberg - Mona Berge 5 N= D 600 13.0/19.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 5 N= D 600 13.0/19.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 3 N+3 3 170 10.0/22.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 1 S+2 Kn 140 8.0/24.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Helen Roos - Arne Bojesson 3 N+1 7 130 6.0/26.0
Grete Derand - Marianne Flygare Hans Ryning - Gösta Wiik 5 Ö-1 E 100 4.0/28.0
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 6 N-1 D -100 2.0/30.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4D S-1 6 -200 0.0/32.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist     - 14.3/-