Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
D943
Kkn3
8
E9876
#
kn
7652
Dkn9543
104
#
E1086
84
E76
KD52
#
K752
ED109
K102
kn3

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N75898
S75898
Ö48545
V48445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helen Roos - Arne Bojesson Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 Ö-3 Kn 150 31.0/1.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 1 Ö-3 3 150 31.0/1.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 3 N= E 140 27.0/5.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 N= E 140 27.0/5.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 N= E 110 22.0/10.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 N= E 110 22.0/10.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N= E 110 22.0/10.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Mona Berge 1 N= K 80 18.0/14.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 2NT S-1 10 -50 14.0/18.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-1 8 -50 14.0/18.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 N-1 E -50 14.0/18.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 V= 3 -90 10.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Monica Molin - Siv Jarlvik 4 S-2 Kn -100 5.0/27.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Jan Clementsson - Mats Holm 3 S-2 D -100 5.0/27.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-2 Kn -100 5.0/27.0
Grete Derand - Marianne Flygare Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S-2 Kn -100 5.0/27.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1 Ö+1 E -110 0.0/32.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt     - 17.3/-