Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
9543
EK8
D1085
62
#
Dkn6
4
Kkn92
K7543
#
10872
D7532
74
kn9
#
EK
kn1096
E63
ED108

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N910999
S910999
Ö43443
V43443
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+2 3 460 31.0/1.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3NT S+2 3 460 31.0/1.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen 3NT S+1 4 430 26.0/6.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+1 4 430 26.0/6.0
Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT S+1 5 430 26.0/6.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Melander - Anders Nordberg 4 S= 5 420 22.0/10.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S= 5 400 20.0/12.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 2NT S+2 4 180 18.0/14.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Jan Clementsson - Mats Holm 2 N+1 7 140 15.0/17.0
Grete Derand - Marianne Flygare Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 S+1 9 140 15.0/17.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1NT S+1 D 120 12.0/20.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Monica Molin - Siv Jarlvik 3NT S-1 D -50 8.0/24.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S-1 2 -50 8.0/24.0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 3 S-1 6 -50 8.0/24.0
Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S-2 3 -100 2.0/30.0
Helen Roos - Arne Bojesson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT N-2 7 -100 2.0/30.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Gunlis Åberg - Mona Berge 4 S-2 9 -100 2.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson     - 15.2/-