Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Nord giv
alla i zon
#
EKkn1082
E87652

10
#
43
Kkn4
Ekn9754
K5
#
5
D93
82
ED86432
#
D976
10
KD1063
kn97

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N359125
S359125
Ö77206
V77306
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5D N+2 8 1250 32.0/0.0
Grete Derand - Marianne Flygare Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5D N= E 850 30.0/2.0
Monica Molin - Siv Jarlvik Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 N+3 8 710 26.0/6.0
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N+3 8 710 26.0/6.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Agneta Johansson - Jane Brändemar 5 N+2 8 710 26.0/6.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 N+2 E 680 16.0/16.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 N+2 E 680 16.0/16.0
Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 4 N+2 E 680 16.0/16.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 5 N+1 E 680 16.0/16.0
Karen Nielsen - Thomas Davy Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg 4 N+2 E 680 16.0/16.0
Helen Roos - Arne Bojesson Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 4 N+2 E 680 16.0/16.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Hans Ryning - Gösta Wiik 5 N+1 E 680 16.0/16.0
Barbro Melander - Anders Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N+1 E 650 5.0/27.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 4 N+1 3 650 5.0/27.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Ulla Borgström - Monica Wester 5 N= E 650 5.0/27.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N+1 E 650 5.0/27.0
Jan Clementsson - Mats Holm Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 6 N-1 E -100 0.0/32.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson     - 19.6/-