Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2019.01.07

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn103
EDkn5
10973
65
#
D52
K7642
Kkn5
D9
#
E876
8
ED2
EK842
#
K94
1093
864
kn1073

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N34534
S34534
Ö1088108
V1088109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Molin - Siv Jarlvik Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT V-1 7 50 27.0/5.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT V-1 10 50 27.0/5.0
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT V-1 9 50 27.0/5.0
Leif Ekblad - Ellinor Ekblad Madsen Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 Kn 50 27.0/5.0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V-1 3 50 27.0/5.0
Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT Ö-1 7 50 27.0/5.0
Jan Clementsson - Mats Holm Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö+1 4 -130 20.0/12.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT V= D -400 11.0/21.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT V= Kn -400 11.0/21.0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson 3NT V= 10 -400 11.0/21.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3NT V= 10 -400 11.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT V= 3 -400 11.0/21.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT V= Kn -400 11.0/21.0
Helen Roos - Arne Bojesson Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT V= 5 -400 11.0/21.0
Grete Derand - Marianne Flygare Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist 3NT Ö= 4 -400 11.0/21.0
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+1 3 -430 1.0/31.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg 3NT V+1 3 -430 1.0/31.0
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg     - -/15.5