Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Helen Roos - Arne Bojesson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
13D S-3 -500 1.0 3% 1 3.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
23 N= 140 26.0 81% 27 42.0%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som ÖV mot par 39, Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt
33 Ö= 140 11.0 34% 38 39.3%D97EKKn6538482 K86282KD92K53
43 N+1 -130 26.0 81% 64 49.8%73K7543DKn10983 K8654KnD8K6542
Rond 3, som NS mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
54 V= -130 10.0 31% 74 46.0%EKn9DKn875KnKKn73 102K1094953D1052
64 N= 420 6.0 19% 80 41.5%DKn1053ED865EK2 EKKn103Kn754EKn54
Rond 4, som NS mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
73 N+1 170 5.0 16% 85 37.9%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
82 Ö-3 150 31.0 97% 116 45.2%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, Frirond
9  - 15.3 48% 131.3 45.6%7EKn62D2EKn10852 EDKn65410943E69
10  - 15.3 48% 146.6 45.8%D84743DKn96E32 Kn1032KKn2K43DKn6
Rond 6, som NS mot par 31, Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist
114 V= -420 22.0 69% 168.6 47.9%DED10932Kn2E842 105K87659D10975
126 S= 1430 32.0 100% 200.6 52.2%EK2D742Kn65474 54EK1085E9EKKn3
Rond 7, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
134 N+2 680 16.0 50% 216.6 52.1%EKKn1082E8765210 D97610KD1063Kn97
141NT Ö= -90 11.0 34% 227.6 50.8%943Kn8K52EDKn94 Kn85ED1032Kn6463
Rond 8, som NS mot par 33, Hans Ryning - Gösta Wiik
155 S= 600 14.0 44% 241.6 50.3%EKn5KKn910862ED4 97D764EDK8653
163NT N-2 -100 2.0 6% 243.6 47.6%9543EK8D108562 EKKn1096E63ED108
Rond 9, som ÖV mot par 34, Gunlis Åberg - Mona Berge
172 V+2 170 6.0 19% 249.6 45.9%EK105D1063K9892 2Kn9742E102KD85
184 V= 420 28.0 88% 277.6 48.2%KKn94KD1054E1092 E10862932DK765
Rond 10, som ÖV mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
193NT Ö= 600 25.0 78% 302.6 49.8%EKn4943E86E984 KD7E52KKn54Kn72
203 N-1 100 28.0 88% 330.6 51.7%Kn98K9876EKD24 K65421032KnD853
Rond 11, som NS mot par 36, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
212 V+2 -170 9.0 28% 339.6 50.6%Kn8KD9KD632DKn8 6554210875E965
223NT S= 400 12.0 38% 351.6 50.0%KD943E4KD64E5 72Kn10975Kn2KDKn3
Rond 12, som NS mot par 37, Karen Nielsen - Thomas Davy
231 V+2 -140 4.0 13% 355.6 48.4%10653D5KKn9EDKn7 D9E76454210532
243NT V= -400 11.0 34% 366.6 47.8%Kn103EDKn51097365 K941093864Kn1073