Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
14 V+1 -450 16.0 50% 16 50.0%8564310965KD32 ED109763D842Kn4
23 V-1 50 15.0 47% 31 48.5%KKn9865439K10Kn3 1086542D854ED7
Rond 2, som NS mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
33 Ö= -140 21.0 66% 52 54.3%EKn53974Kn76DKn9 104D10E1053E10764
43 N+1 130 6.0 19% 58 45.5%DKn982E95432E7 E102ED1096KKn1076
Rond 3, som NS mot par 35, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
53 N= 140 25.0 78% 83 52.0%EKn9DKn875KnKKn73 102K1094953D1052
64 S+1 450 14.0 44% 97 50.7%DKn1053ED865EK2 EKKn103Kn754EKn54
Rond 4, som ÖV mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
73 N+1 -170 27.0 84% 124 55.4%952Kn9Kn76107632 EK743763D93E9
81 Ö-3 -150 1.0 3% 125 48.9%E108684E76KD52 Kn7652DKn9543104
Rond 5, som ÖV mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
94 N-2 100 24.0 75% 149 51.8%K832KD85KD643 1097KKn109875437
10Pass 23.0 72% 172 53.8%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som ÖV mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
115 N-1 50 2.0 6% 174 49.5%986434D10864Kn6 EKKn72KnEK753K3
126 S-1 100 29.0 91% 203 52.9%109873Kn963KD102 DKn6873D1098652
Rond 7, som ÖV mot par 31, Ann Christin Åxman - Ulla Hellqvist
134 N+2 -680 16.0 50% 219 52.7%5D9382ED86432 43KKn4EKn9754K5
142NT Ö= 120 27.0 84% 246 54.9%E102K974ED8752 KD766510973K108
Rond 8, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
153NT N+2 -660 7.0 22% 253 52.7%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
162 S+1 -140 17.0 53% 270 52.8%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som ÖV mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
174 Ö= 420 19.0 59% 289 53.1%EK105D1063K9892 2Kn9742E102KD85
185 V-2 -100 13.0 41% 302 52.4%KKn94KD1054E1092 E10862932DK765
Rond 10, som NS mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
192 V= -90 17.0 53% 319 52.5%1093KKnD973KD63 8652D10876102105
203 Ö-1 100 12.0 38% 331 51.8%ED10D59863EKn96 73EKn410754K1072
Rond 11, som ÖV mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
213 V= 140 13.0 41% 344 51.2%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S+1 -430 7.0 22% 351 49.9%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som NS mot par 34, Gunlis Åberg - Mona Berge
232 Ö-1 100 24.0 75% 375 51.0%10653D5KKn9EDKn7 D9E76454210532
243NT V= -400 11.0 34% 386 50.3%Kn103EDKn51097365 K941093864Kn1073