Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf Prisutdelning för höstens poängserie 2019-01-07

Partävling, 18 bord, 35 par. Antal brickor: 24. Medel: 383.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Hans Ryning - Gösta Wiik

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Karen Nielsen - Thomas Davy
14 Ö+1 450 16.0 50% 16 50.0%KKn2Kn1052EDE1097 4EK987KKn73865
24 N-2 200 28.0 88% 44 69.0%D72KKnKn762K642 EED1073E9310985
Rond 2, som ÖV mot par 45, Grete Derand - Marianne Flygare
33 Ö= 140 11.0 34% 55 57.3%D97EKKn6538482 K86282KD92K53
45 Ö-1 -100 28.0 88% 83 65.0%73K7543DKn10983 K8654KnD8K6542
Rond 3, som ÖV mot par 43, Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg
52 N+1 -140 7.0 22% 90 56.4%8543E3D1086E98 KD7662EK74264
64 N+1 -450 18.0 56% 108 56.3%989742106108763 K7642D983KD92
Rond 4, som NS mot par 32, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
74 N+1 650 24.0 75% 132 59.0%10ED10542K854K5 DKn86K8E102DKn84
84 N-1 -50 14.0 44% 146 57.1%D943KKn38E9876 K752ED109K102Kn3
Rond 5, som ÖV mot par 34, Gunlis Åberg - Mona Berge
94 V-3 -300 12.0 38% 158 55.0%K832KD85KD643 1097KKn109875437
102 Ö-1 -100 12.0 38% 170 53.3%EK976D95108595 5E1086E72K10874
Rond 6, som NS mot par 40, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
114 V= -420 22.0 69% 192 54.7%DED10932Kn2E842 105K87659D10975
124 S+1 650 24.0 75% 216 56.4%EK2D742Kn65474 54EK1085E9EKKn3
Rond 7, som ÖV mot par 47, Ulla-Britt Olsson - Ingrid Ehrstedt
135 N+1 -680 16.0 50% 232 55.9%5D9382ED86432 43KKn4EKn9754K5
141NT Ö+1 120 27.0 84% 259 57.9%E102K974ED8752 KD766510973K108
Rond 8, som ÖV mot par 44, Helen Roos - Arne Bojesson
155 S= -600 18.0 56% 277 57.8%K10642E82Kn5Kn102 D831053K974397
163NT N-2 100 30.0 94% 307 60.1%10872D753274Kn9 DKn64KKn92K7543
Rond 9, som NS mot par 41, Agneta Johansson - Jane Brändemar
174 V= -420 13.0 41% 320 58.9%8763E8D73EKn63 DKn94K5Kn6541074
185 N= 600 25.0 78% 345 60.0%77EK109875DKn43 D53EKn86Kn64328
Rond 10, som ÖV mot par 46, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
193NT V-1 -100 7.0 22% 352 58.0%EKn4943E86E984 KD7E52KKn54Kn72
202 N+1 -140 8.0 25% 360 56.4%Kn98K9876EKD24 K65421032KnD853
Rond 11, som ÖV mot par 38, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
211 V+3 170 23.0 72% 383 57.1%E97Kn1063Kn4K1042 KD10432E87E973
223NT S= -400 20.0 63% 403 57.4%EKn10D832E910976 865K6108753842
Rond 12, som ÖV mot par 48, Jan Clementsson - Mats Holm
231NT N= -90 15.0 47% 418 56.9%E42K983E86986 KKn87Kn102D1073K4
243 Ö+1 130 12.0 38% 430 56.1%E8768ED2EK842 D52K7642KKn5D9