Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Örebridgen » Måndag kväll 2019-09-02 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Örebridgen

Måndag kväll 2019-09-02

Bricka 1

Örebridgen, Örebro, Sverige 2019.09.02

Nord giv
ingen i zon
kn986
kn63
K9865
kn
10
K742
E3
K98762
E7
1098
Dkn1074
D54
KD5432
ED5
2
E103

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N466106
S466106
Ö97734
V97734
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Inger Strandberg - Astrid Blomgren Inger Bredenberg - Bo Eriksson 5D Ö-5 E 1100 40.0/0.0
Ingvar Bratt - Göran Olsson Asta Norberg - Gun Ekström 4 S+1 E 450 35.0/5.0
Jan Ekström - Björn Hedlund Anita Johansson - Maude Lindberg 4 S+1 4 450 35.0/5.0
Gunilla Boström - Hans Larsson Krister Fältmyr - Monica Fältmyr 4 S+1 E 450 35.0/5.0
Annika Hallberg - Claus Röhnisch Anita Graff - Anette Lindahl 4 S+1 E 450 35.0/5.0
Margareta Björklund - Anna Idbohrn Per-Arne Johnson - Tony Bergman 4 S= E 420 24.0/16.0
Erik Spångberg - Jan Murman Lilian Rosengren - Göran Lindberg 4 S= E 420 24.0/16.0
Kerstin Laestadius - Roland Karlsson Anders Nordlund - Bo Kappen 4 S= E 420 24.0/16.0
Thorbjörn Fredriksson - Sonja Fredriksson Rolf G Johansson - Annmarie Lanneteg 4 S= E 420 24.0/16.0
Hagen Geissler - Margareta Geissler Heinz Kogler - Gunnar Karlsson 4 S= E 420 24.0/16.0
Harriet Wiberg-Ohlson - Iréne Pihl Göran Oldin - Christina Oldin 4 S= E 420 24.0/16.0
Dejana Sverker - Marie Göthberg Micael Svensson - Therése Andersson 4 S= E 420 24.0/16.0
Lars Zetterberg - Clary Odelberg-Johnson Lars-Erik Karlsson - Lars Pettersson 5D V-2 6 300 16.0/24.0
Jörgen Edström - Britten Edström Ulf Norberg - Göran Sandahl 3 S+2 E 200 14.0/26.0
Roland Nilsson - Birgitta Åkerstedt Britt Wirmark - Inga-Lill Sjunnesson 3 S+1 4 170 8.0/32.0
Britt-Marie Gunnarson - Ulla Wickberg Kerstin Hollertz - Jan Lindgren 3 S+1 6 170 8.0/32.0
Eva Hylén - Inger Nordahl Jan Grundin - Berit Salander 3 S+1 2 170 8.0/32.0
Ingrid Hallmén - Lasse Hallmén Lillemor Gustafsson - Per-Sture Wanneblad 3 S+1 E 170 8.0/32.0
Christina Welander - Lilian Saarväli Anita Etzler - Ing-Marie Hagström 3 S+1 E 170 8.0/32.0
Mikael Klasson - Inger Ljung Lars S Karlsson - Dan Storås 3 S= E 140 2.0/38.0
Arne Zimmermann - Wenche Järhede Jan Nyrén - Helena Nyrén 5 V-2 Kn 100 0.0/40.0