Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Partävling, 33 bord, 65 par. Antal brickor: 20. Medel: 620.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Davidsson - Kent Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par E2, Maud Ohlsson - Sören Hammer
1  A+ 37.2 60% 37.2 60.0%EDKn76ED86KKn85 K493D1063ED762
26 S= 1430 57.0 92% 94.2 76.0%762EK528743EKn EK4DKn104EKD1032
Rond 2, som NS mot par E12, Kerstin Adie - Inger Wallin
32NT N= 120 51.0 82% 145.2 78.0%763D3EKn65KD53 Kn842K9654KD84
42 S+1 140 41.0 66% 186.2 75.0%D84976E1064273 K62EKKn1032D3D10
Rond 3, som NS mot par E7, Fanny Bolbaran - Bengt Larsson
52NT V-1 50 41.0 66% 227.2 73.2%K99653Kn104D975 E85387E76KKn32
64 N-2 -100 13.0 21% 240.2 64.5%KD9642E6KnKn1082 5KKn9851054EK64
Rond 4, som ÖV mot par E3, Agneta Höckert - Per Johansson
74 N+1 -650 55.0 89% 295.2 68.0%108783D9863EKn3 DKn64104Kn5109872
84 Ö+1 450 58.0 94% 353.2 71.2%KD863892ED742 Kn752962EK65Kn9
Rond 5, som ÖV mot par E1, Anders Aronson - Bodil Asp
92NT Ö= 120 40.0 65% 393.2 70.6%K87E7D532EK87 D10942KD6410952
104 Ö+2 680 29.0 47% 422.2 68.2%ED10865Kn2EKKnK2 KKn2ED105D92963
Rond 6, som NS mot par E8, Pia Fager - Ewa Fager
113NT N+1 430 58.0 94% 480.2 70.5%KD9725D2EK1074 4E98762E109654
123NT Ö+1 -430 29.0 47% 509.2 68.6%D1072E875341032 953Kn42ED87564
Rond 7, som ÖV mot par E10, Pia Ryberg - Charlotte Noaksson Högvall
133 Ö+2 200 6.0 10% 515.2 64.1%Kn42E73EKnKD852 D10653KD105210E3
144 Ö= 420 49.0 79% 564.2 65.1%EKn653E102DKn755 10872KD9EK3292
Rond 8, som ÖV mot par E6, Britt Bengtsson - Ingalill Johanssson
154 N= -620 6.0 10% 570.2 61.5%Kn37654K1043Kn94 764KD2ED810753
163NT N+3 -490 2.0 3% 572.2 57.8%D1035K83KD9854 854Kn8763210656
Rond 9, som ÖV mot par E11, Thomas Asp - Ulf Aronson
173 N-2 100 42.0 68% 614.2 58.4%E10872D2E10432D Kn3KKn4871098742
182 Ö= 110 30.0 48% 644.2 57.8%K96442KD762ED D85EKn98853Kn84
Rond 10, som NS mot par E5, Ilona Hallenborg - Gun Norberg
192 N+2 130 39.0 63% 683.2 58.1%9E53ED863EKn93 KKn108684K7D542
202NT V-2 200 52.0 84% 735.2 59.4%107KKn653932Kn62 D9643297KKnED9