Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Bricka 3

2019.11.17

Syd giv
Ö-V i zon
763
D3
Ekn65
KD53
EK105
107
10732
1092
D9
Ekn82
94
Ekn876
kn842
K9654
KD8
4

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N46655
S46655
Ö96777
V96777
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sussi Rylander - Bertil Stomgårde Hans Andréasson - Marzanna Baczynska 3 V-3 D 300 61.0/1.0
Gunnar Dahlberg - Ove Antonsson Eva Svensson - Ann-Britt Fridén 2 V-3 D 300 61.0/1.0
Jan-Roger Lilja - Karl Thorstensen Roger Hultén - Rune Josefsson 2 V-2 D 200 57.0/5.0
Jette Hultén - Margaretha Josefsson Frid Lena Ljungqvist - Tommy Wendel 1 V-2 D 200 57.0/5.0
Agneta Hägerström - Kerstin Trydell Lennart Nordberg - Anders Trydell 2NT N= 7 120 51.0/11.0
Gunilla Johansson - Karin Kjellsson Jörgen Persson - Stig-Arne Någård 2NT N= 6 120 51.0/11.0
Ulla Davidsson - Kent Andersson Kerstin Adie - Inger Wallin 2NT N= 7 120 51.0/11.0
Ulla Skärberg - Conny Johansson Göran Johansson - Benny Karlsson 1NT N+1 D 120 51.0/11.0
Pia Fager - Ewa Fager Britt Bengtsson - Ingalill Johanssson 2 S= E 110 45.0/17.0
Birger Högberg - Jan Björkman Kai Sundberg - Birgitta Hjelte 2 S= E 110 45.0/17.0
Elisabeth Lundquist - Ewy Bohl Siw Svensson - Maria Söderlund 3 Ö-1 K 100 39.0/23.0
Agneta Ranhög - Ronny Karlsson Olle Johansson - Ingalill Johansson 2 V-1 D 100 39.0/23.0
Tommy Ljungqvist - Carl-Gustaf Hagman Jan-Inge Christiansson - Gertie Schill 2 Ö-1 6 100 39.0/23.0
Inge Karlsson - Kerstin Lundberg Håkan Ek - Östen Ek 2 V-1 K 100 39.0/23.0
Ann-Sofi Helmersson - Arne Helmersson Donna Diding - Marika Svensson 1NT N= 8 90 34.0/28.0
Bodil Rehn - Inger Carlsson Bengt Larsson - Kajsa Eklöw Pass   32.0/30.0
Jenny Myrendal - Ulf Andreasson Gunvor Lindegren - Ulla Wåhlin 2 S-1 E -50 26.0/36.0
Britt Inger Kjellman - Sirkka Andersson Ingegerd Peterson - Ulla Åberg 1NT N-1 6 -50 26.0/36.0
Diana Avaso - René Torkelson Lena Åkvist - Maud Brink 1NT N-1 6 -50 26.0/36.0
Lars Warberg - Margareta Lindholm Ann-Charlotte Andersson - Jennie Ericsson 2 N-1 9 -50 26.0/36.0
Pia Ryberg - Charlotte Noaksson Högvall Agneta Höckert - Per Johansson 2 S-1 E -50 26.0/36.0
Bernt Randén - Eva Randén Erling Helmersson - Helene Harlid 2 S-2 K -100 14.0/48.0
Nicklas Bårman - Jan Gustavsson Anders Richnau - Stig-Olof Hermansson 2NT N-2 6 -100 14.0/48.0
Ilona Hallenborg - Gun Norberg Charlotte Brydolf - Ninni Delérus 2 S-2 5 -100 14.0/48.0
Åsa Caviezel - Ann Bengtsander Birgitta Gudmundsson - Johnny Gudmundsson 2 N-2 D -100 14.0/48.0
Elisabeth Heyvaert - Barbro Gustafson Bengt Appelqvist - Kristina Hallgren 3 N-2 D -100 14.0/48.0
Thomas Asp - Ulf Aronson Maud Ohlsson - Sören Hammer 2 S-2 10 -100 14.0/48.0
Jan Malmström - Björn Evertsson Håkan Björklund - Kerstin Gyllén 2 S-2 10 -100 14.0/48.0
Anders Aronson - Bodil Asp Fanny Bolbaran - Bengt Larsson 2 V= D -110 4.0/58.0
Ingrid Gustafson - Agneta Nydèn Astrid Börjesson - Irene Karlsson 2 Ö+1 K -110 4.0/58.0
Hans Kristenson - Margareta Karlsson Einar Jönsson - Gertie Bolten 2 V= E -110 4.0/58.0
Jan Janson - Lena Bengtsson Sven Bilén - Lars Johansson 2NT N-4 8 -200 0.0/62.0
Solveig Svensson - Göran Åkvist     - 29.0/-