Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Partävling, 33 bord, 65 par. Antal brickor: 20. Medel: 620.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ilona Hallenborg - Gun Norberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par E7, Fanny Bolbaran - Bengt Larsson
15 S+1 -420 35.3 57% 35.3 57.0%1083K74KKn874210 952Kn1052E95943
24 S+2 -680 46.0 74% 81.3 65.5%Kn95863K1052975 D108397DKn96864
Rond 2, som NS mot par E4, Charlotte Brydolf - Ninni Delérus
32 S-2 -100 14.0 23% 95.3 51.3%763D3EKn65KD53 Kn842K9654KD84
43 S= 140 41.0 66% 136.3 55.0%D84976E1064273 K62EKKn1032D3D10
Rond 3, som ÖV mot par E6, Britt Bengtsson - Ingalill Johanssson
51NT V= 90 33.0 53% 169.3 54.6%DKn7EKDD9852106 10642Kn1042K3E84
62 N= -110 14.0 23% 183.3 49.3%103D10732K96323 EKn874ED87D975
Rond 4, som ÖV mot par E2, Maud Ohlsson - Sören Hammer
75 N+1 -680 31.0 50% 214.3 49.4%108783D9863EKn3 DKn64104Kn5109872
84 Ö-1 -50 11.0 18% 225.3 45.5%KD863892ED742 Kn752962EK65Kn9
Rond 5, som ÖV mot par E11, Thomas Asp - Ulf Aronson
92 Ö= 110 33.0 53% 258.3 46.3%K87E7D532EK87 D10942KD6410952
104 Ö+3 710 50.0 81% 308.3 49.8%ED10865Kn2EKKnK2 KKn2ED105D92963
Rond 6, som NS mot par E1, Anders Aronson - Bodil Asp
113NT N+1 430 58.0 94% 366.3 53.8%KD9725D2EK1074 4E98762E109654
122NT Ö+4 -240 42.0 68% 408.3 55.0%D1072E875341032 953Kn42ED87564
Rond 7, som NS mot par E8, Pia Fager - Ewa Fager
133NT Ö+3 -690 8.0 13% 416.3 51.8%K87Kn495432Kn74 E9986KD8761096
144 Ö= -420 13.0 21% 429.3 49.6%87610986KD10873 KD94Kn5434EKn64
Rond 8, som NS mot par E12, Kerstin Adie - Inger Wallin
152 S+2 170 33.0 53% 462.3 49.8%KD82E10352EK62 E1095Kn98Kn976D8
163NT S= 400 26.0 42% 488.3 49.3%E976D4DKn7EKn72 KKn2EK109E942103
Rond 9, som NS mot par E3, Agneta Höckert - Per Johansson
173 S-2 -100 20.0 32% 508.3 48.3%K641087653KDKn6 D95E995EKKn653
181NT N-2 -200 11.0 18% 519.3 46.6%EKn2KD73EKn10K93 1073106594107652
Rond 10, som ÖV mot par E9, Ulla Davidsson - Kent Andersson
192 N+2 -130 23.0 37% 542.3 46.1%E753K762542K6 D42DKn109Kn1091087
202NT V-2 -200 10.0 16% 552.3 44.6%8510821087541075 EKKnED4ED6K843