Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Hallands BF » LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Hallands BF

LänsNyGammalt 2(5) 2019-11-17

Partävling, 33 bord, 65 par. Antal brickor: 20. Medel: 620.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Astrid Börjesson - Irene Karlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par D7, Tommy Ljungqvist - Carl-Gustaf Hagman
11 N+4 -200 49.1 79% 49.1 79.0%1083K74KKn874210 952Kn1052E95943
24 N+2 -680 46.0 74% 95.1 76.5%Kn95863K1052975 D108397DKn96864
Rond 2, som ÖV mot par D10, Ingrid Gustafson - Agneta Nydèn
32 Ö+1 110 58.0 94% 153.1 82.3%D9EKn8294EKn876 EK105107107321092
44 S-1 100 44.0 71% 197.1 79.5%Kn10754K5EKKn854 E953D8Kn987962
Rond 3, som ÖV mot par D3, Roger Hultén - Rune Josefsson
53NT V-1 -50 21.0 34% 218.1 70.4%DKn7EKDD9852106 10642Kn1042K3E84
61 N+1 -110 14.0 23% 232.1 62.5%103D10732K96323 EKn874ED87D975
Rond 4, som NS mot par D5, Lena Ljungqvist - Tommy Wendel
73NT N+1 630 3.0 5% 235.1 54.3%EK32EDKn95K4K6 95K762E1072D54
84 Ö= -420 13.0 21% 248.1 50.1%EKDKn1075D873K8 1094E43Kn10410653
Rond 5, som NS mot par D9, Jan-Inge Christiansson - Gertie Schill
93 Ö= -140 15.0 24% 263.1 47.2%Kn65Kn985E876410 E31032KKnDKn9643
104 Ö= -620 62.0 100% 325.1 52.5%94398638731054 7K7410654EDKn87
Rond 6, som NS mot par D8, Jette Hultén - Margaretha Josefsson Frid
113NT N-1 -50 18.0 29% 343.1 50.4%KD9725D2EK1074 4E98762E109654
123NT Ö+2 -460 12.0 19% 355.1 47.8%D1072E875341032 953Kn42ED87564
Rond 7, som ÖV mot par D2, Jan-Roger Lilja - Karl Thorstensen
135 Ö= 600 12.0 19% 367.1 45.5%Kn42E73EKnKD852 D10653KD105210E3
144 Ö= 420 49.0 79% 416.1 47.9%EKn653E102DKn755 10872KD9EK3292
Rond 8, som NS mot par D1, Jenny Myrendal - Ulf Andreasson
153 S+1 170 33.0 53% 449.1 48.3%KD82E10352EK62 E1095Kn98Kn976D8
163NT N+3 490 60.0 97% 509.1 51.3%E976D4DKn7EKn72 KKn2EK109E942103
Rond 9, som NS mot par D6, Gunvor Lindegren - Ulla Wåhlin
173 S-2 -100 20.0 32% 529.1 50.2%K641087653KDKn6 D95E995EKKn653
183 Ö-1 50 52.0 84% 581.1 52.1%EKn2KD73EKn10K93 1073106594107652
Rond 10, som ÖV mot par D9, Jan-Inge Christiansson - Gertie Schill
193NT N-1 50 53.0 85% 634.1 53.8%E753K762542K6 D42DKn109Kn1091087
202NT V+1 150 43.0 69% 677.1 54.5%8510821087541075 EKKnED4ED6K843