Kommande tävlingar
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Gunilla Lundskog

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 33, Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson
13NT Ö+4 520 31.0 82% 31 82.0%E10E1065EKKn7Kn63 Kn5K72852EKD82
22 V= 90 23.0 61% 54 71.5%98723Kn1098EK42 D10K82ED72D765
Rond 2, som ÖV mot par 39, Jane Brändemar - Mona Andersson
32NT Ö= 120 20.0 53% 74 65.3%EKn96E1042E104109 5KD3KD952D852
43NT Ö-1 -100 6.0 16% 80 53.0%5KKn3E985ED1072 DKn9843ED10K1028
Rond 3, som NS mot par 34, Britt Lindberg - Åke Lindström
54 V-1 50 35.0 92% 115 60.8%K109E65K92KKn63 73987Kn104310854
62 S+2 170 37.0 97% 152 66.8%D10542E69710963 KKn7KDKnDKn852E2
Rond 4, som ÖV mot par 40, Palle Hansen - Karin Lindbladh
73 Ö-1 -100 21.0 55% 173 65.1%D985KD10832656 K74394KD73K72
84 N= -420 5.0 13% 178 58.6%9654ED8653E9Kn 79Kn10752K108742
Rond 5, som ÖV mot par 35, Gun Bellander - Klas Bellander
94 Ö-2 -200 4.0 11% 182 53.3%KKnEKKn10653K853 824EDKn10542762
103NT S+2 -660 0.0 0% 182 48.0%982E96KKn93275 KDKn6873D84Kn103
Rond 6, som ÖV mot par 47, Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö
114 S-1 50 19.0 50% 201 48.2%K8749K87532E5 D109KD7964D743
123NT V= 400 20.0 53% 221 48.6%1097732EKDKn97D EKn62K985106E62
Rond 7, som NS mot par 45, Bengt Ungesson - Thomas Davy
131NT Ö+2 -150 4.0 11% 225 45.7%K62Kn76564Kn1074 ED104E2D1095963
143NT N+1 430 20.0 53% 245 46.2%E10K3EKKn10821076 K8542DKn64DKKn4
Rond 8, som ÖV mot par 36, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
153NT Ö-3 -150 3.0 8% 248 43.7%KD9876E82Kn874 10KKn7EDKn987452
163NT Ö+1 630 20.0 53% 268 44.2%4K1086D10EK8654 97653ED3EKKn75
Rond 9, som NS mot par 31, Mona Berge - Ulla Öberg
173 S+1 130 15.0 39% 283 43.9%E753EK52986D3 K1084ED1054KKn109
184 V= -420 19.0 50% 302 44.3%D52D1092EKn10963 96D983E873874
Rond 10, som ÖV mot par 37, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
193NT V+2 660 22.0 58% 324 45.0%ED102Kn82DEDKn93 Kn4EK97E984K64
202 Ö+1 140 25.0 66% 349 46.0%DKn8644K432985 K1052DKn103EKn5Kn4
Rond 11, som ÖV mot par 32, Rutger Persson - Claes Nilsson
213 Ö= 140 37.0 97% 386 48.5%DKn864276522Kn3 105D943EK754E4
224 Ö+2 680 28.0 74% 414 49.6%ED942EK93E1062 KKn106384Kn107EKn9
Rond 12, som ÖV mot par 38, Lars Andersson - Jill Franssohn
234 N+3 -710 4.0 11% 418 48.0%E9Kn5EKKn432653 KD107326765Kn97
243 N-4 200 38.0 100% 456 50.1%1054DKn642Kn9632 EDKn9723D4ED85