Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Väst giv
alla i zon
#
93
K52
1086
KD732
#
K1052
Dkn103
Ekn5
kn4
#
Dkn864
4
K432
985
#
E7
E9876
D97
E106

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N85748
S85748
Ö47595
V47595
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-2 E 200 37.0/1.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 V-2 K 200 37.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 S= E 110 34.0/4.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT V-1 3 100 32.0/6.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 S= 4 80 30.0/8.0
Gun Bellander - Klas Bellander Sigrid Svenson - John Svensson 3 S-1 Kn -100 28.0/10.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö= 7 -110 26.0/12.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Håkan Linse - Arne Bojesson 2 Ö+1 9 -140 13.0/25.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 2 Ö+1 6 -140 13.0/25.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+1 E -140 13.0/25.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Bengt Rylander - Fredrik Bonde 2 Ö+1 6 -140 13.0/25.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö+1 E -140 13.0/25.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Britten Synnergren - Barbro Melander 2 Ö+1 7 -140 13.0/25.0
Mona Berge - Ulla Öberg Bengt Ungesson - Thomas Davy 2 Ö+1 7 -140 13.0/25.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Lena Bergkvist - Hans Johansson 2 Ö+1 7 -140 13.0/25.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 2 Ö+1 E -140 13.0/25.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 V+1 K -140 13.0/25.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 2 Ö+1 E -140 13.0/25.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö= E -140 13.0/25.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö+2 7 -170 0.0/38.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh     - -/15.6