Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
E10
K3
EKkn1082
1076
#
Dkn
E102
9743
ED82
#
9763
9875
65
953
#
K8542
Dkn64
D
Kkn4

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N910899
S91091010
Ö43433
V43433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT S+2 2 460 32.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander Lena Bergkvist - Hans Johansson 3NT N+2 9 460 32.0/6.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT S+2 3 460 32.0/6.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Sigrid Svenson - John Svensson 3NT S+2 4 460 32.0/6.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Palle Hansen - Karin Lindbladh 3NT S+2 8 460 32.0/6.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Berge - Ulla Öberg 3NT S+2 8 460 32.0/6.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S+2 D 460 32.0/6.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S+1 3 430 20.0/18.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT N+1 9 430 20.0/18.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT S+1 2 430 20.0/18.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT S+1 2 430 20.0/18.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT N+1 9 430 20.0/18.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N= 9 400 14.0/24.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Håkan Linse - Arne Bojesson 2NT S+2 2 180 12.0/26.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+2 7 150 10.0/28.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning 2 S+1 8 140 8.0/30.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N+1 9 130 5.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N+1 9 130 5.0/33.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hans Ryning - Sverker Sköld 4 S-1 7 -50 1.0/37.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S-1 E -50 1.0/37.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson     - 20.1/-