Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
alla i zon
#

EK8743
D10
EK1084
#
KD10732
6
765
kn97
#
E9
kn5
EKkn432
653
#
kn8654
D1092
98
D2

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1121153
S1121153
Ö27082
V27082
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 5D N= E 850 38.0/0.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+3 E 710 34.0/4.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 N+3 E 710 34.0/4.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N+3 E 710 34.0/4.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N+2 E 680 29.0/9.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning 4 N+2 E 680 29.0/9.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lena Bergkvist - Hans Johansson 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Berge - Ulla Öberg 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Gun Bellander - Klas Bellander 4 N+1 E 650 20.0/18.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bengt Ungesson - Thomas Davy 4D V-2 E 500 12.0/26.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+5 E 260 10.0/28.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 V-1 E 100 6.0/32.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 V-1 E 100 6.0/32.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 V-1 E 100 6.0/32.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V= E -140 1.0/37.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V= E -140 1.0/37.0
Sigrid Svenson - John Svensson     - 21.9/-