Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Nord giv
alla i zon
#
K62
kn765
64
kn1074
#
9873
1084
Ekn32
D5
#
kn5
KD93
K87
EK82
#
ED104
E2
D1095
963

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N54465
S54465
Ö88978
V88978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Carin Millar - Bodil Mörnstad 2NT Ö-1 4 100 37.0/1.0
Gun Bellander - Klas Bellander Lena Bergkvist - Hans Johansson 2NT Ö-1 4 100 37.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö= 4 -90 28.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT Ö= 5 -90 28.0/10.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT Ö= 4 -90 28.0/10.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT Ö= 4 -90 28.0/10.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT Ö= 4 -90 28.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Palle Hansen - Karin Lindbladh 1NT Ö= 5 -90 28.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Berge - Ulla Öberg 1NT Ö= 4 -90 28.0/10.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1 N-1 E -100 20.0/18.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hans Ryning - Sverker Sköld 1NT Ö+1 5 -120 13.0/25.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT Ö+1 5 -120 13.0/25.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bengt Rylander - Fredrik Bonde 1NT Ö+1 5 -120 13.0/25.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT Ö+1 4 -120 13.0/25.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Sigrid Svenson - John Svensson 1NT Ö+1 4 -120 13.0/25.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö+1 5 -120 13.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö+1 5 -140 6.0/32.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Bengt Ungesson - Thomas Davy 1NT Ö+2 9 -150 4.0/34.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning 2 N-4 E -400 1.0/37.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 S-4 9 -400 1.0/37.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson     - 20.1/-