Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
alla i zon
#
1062
765
1098
E1043
#
K743
94
KD73
K72
#
D985
KD10832
65
6
#
Ekn
Ekn
Ekn42
Dkn985

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N98458
S98458
Ö44884
V44884
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT S= 9 600 38.0/0.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT V-4 10 400 36.0/2.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Jane Brändemar - Mona Andersson 3NT V-3 3 300 34.0/4.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V-2 E 200 32.0/6.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT S+2 3 150 29.0/9.0
Mona Berge - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT S+1 K 150 29.0/9.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT S= 9 120 26.0/12.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Agneta Johansson - Lars Svensson 1 S+2 4 110 22.0/16.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 S= 9 110 22.0/16.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 S+2 K 110 22.0/16.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2 V-1 10 100 17.0/21.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3 Ö-1 E 100 17.0/21.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S= 4 90 14.0/24.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 N-1 8 -100 8.0/30.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Hans Ryning - Sverker Sköld 4 S-1 4 -100 8.0/30.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT S-1 9 -100 8.0/30.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT N-1 K -100 8.0/30.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Klas Bellander 3 S-1 9 -100 8.0/30.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sigrid Svenson - John Svensson 2 Ö+1 D -140 2.0/36.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-3 9 -300 0.0/38.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson     - -/17.0