Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
ED
kn754
982
kn972
#
97653
ED3
EKkn75
#
4
K1086
D10
EK8654
#
Kkn1082
92
643
D103

Optimalt kontrakt: 6 V= -1370
 NT
N20152
S20152
Ö10121189
V10121189
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 Ö= 9 -110 38.0/0.0
Gun Bellander - Klas Bellander Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V+2 9 -170 35.0/3.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 Ö+2 8 -170 35.0/3.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT Ö+4 8 -240 32.0/6.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT Ö= 8 -600 30.0/8.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö= 6 -620 27.0/11.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Britten Synnergren - Barbro Melander 4 Ö= 3 -620 27.0/11.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT Ö+1 2 -630 18.0/20.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+1 5 -630 18.0/20.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sigrid Svenson - John Svensson 3NT Ö+1 9 -630 18.0/20.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT Ö+1 9 -630 18.0/20.0
Bengt Ungesson - Thomas Davy Lena Bergkvist - Hans Johansson 3NT Ö+1 8 -630 18.0/20.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Mona Berge - Ulla Öberg 3NT Ö+1 9 -630 18.0/20.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 4 -630 18.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö+2 8 -660 7.0/31.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+2 8 -660 7.0/31.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 9 -660 7.0/31.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars Andersson - Jill Franssohn 3NT Ö+2 2 -660 7.0/31.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+3 Kn -690 2.0/36.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+4 6 -720 0.0/38.0
Jane Brändemar - Mona Andersson     - 17.0/-