Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K109
E65
K92
Kkn63
#
ED8542
2
ED65
72
#
kn6
KDkn1043
87
ED9
#
73
987
kn1043
10854

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N65222
S65222
Ö78101010
V78111010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Sverker Sköld Britten Synnergren - Barbro Melander 4 V-2 6 100 38.0/0.0
Sigrid Svenson - John Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö-1 7 50 35.0/3.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Britt Lindberg - Åke Lindström 4 V-1 3 50 35.0/3.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 V= 3 -140 32.0/6.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 Ö+1 10 -170 26.0/12.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö+1 10 -170 26.0/12.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 3 V+1 3 -170 26.0/12.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö+2 10 -170 26.0/12.0
Gun Bellander - Klas Bellander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V+2 3 -170 26.0/12.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Lena Bergkvist - Hans Johansson 3 V+2 E -200 19.0/19.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 V+3 3 -200 19.0/19.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= 4 -400 16.0/22.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö= 7 -420 12.0/26.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bo Månsson - Sonja Christensson 4 V= 2 -420 12.0/26.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars Andersson - Jill Franssohn 4 V= 3 -420 12.0/26.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 2 -450 4.0/34.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+1 10 -450 4.0/34.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Bengt Ungesson - Thomas Davy 4 V+1 3 -450 4.0/34.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 V+1 2 -450 4.0/34.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 4 V+1 3 -450 4.0/34.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - 16.4/-