Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K872
8
D10963
954
?
kn5
K72
852
EKD82
?
E10
E1065
EKkn7
kn63
?
D9643
Dkn943
4
107

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -990
 NT
N12371
S12371
Ö12109612
V12109612
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sigrid Svenson - John Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 V= 8 -400 38.0/0.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+1 6 -430 34.0/4.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT Ö+1 D -430 34.0/4.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT Ö+1 D -430 34.0/4.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT Ö+2 4 -460 26.0/12.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+2 D -460 26.0/12.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+2 D -460 26.0/12.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 3NT Ö+2 4 -460 26.0/12.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 3NT Ö+2 4 -460 26.0/12.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö+3 D -490 18.0/20.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT Ö+3 D -490 18.0/20.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö+3 9 -490 18.0/20.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Mona Berge - Ulla Öberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT Ö+4 4 -520 7.0/31.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gun Bellander - Klas Bellander 3NT Ö+4 3 -520 7.0/31.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren     - -/21.7