Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
9863
54
kn762
852
#
kn4
EK97
E984
K64
#
ED102
kn82
D
EDkn93
#
K75
D1063
K1053
107

Optimalt kontrakt: 6 V= -1370
 NT
N14111
S14111
Ö129111011
V129111011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 6NT V-3 6 300 38.0/0.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Britten Synnergren - Barbro Melander 6 V-2 6 200 34.0/4.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 6NT V-2 2 200 34.0/4.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Christer Östberg - Jan Walhagen 6NT V-2 7 200 34.0/4.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Håkan Linse - Arne Bojesson 6NT V-1 2 100 28.0/10.0
Gun Bellander - Klas Bellander Sigrid Svenson - John Svensson 6NT V-1 2 100 28.0/10.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 6NT V-1 3 100 28.0/10.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 5 Ö= 6 -600 23.0/15.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT V= 2 -600 23.0/15.0
Mona Berge - Ulla Öberg Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT V+1 6 -630 20.0/18.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Lena Bergkvist - Hans Johansson 3NT V+2 5 -660 16.0/22.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT V+2 3 -660 16.0/22.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+2 6 -660 16.0/22.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+3 3 -690 8.0/30.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V+3 3 -690 8.0/30.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT V+3 9 -690 8.0/30.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT Ö+3 3 -690 8.0/30.0
Ulla Borgström - Monica Wester Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+3 3 -690 8.0/30.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6NT V= 3 -1440 1.0/37.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 6NT V= 9 -1440 1.0/37.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh     - -/15.6