Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
KDkn832
K42
D64
D
#
7
9
kn10752
K108742
#
9654
ED8653
E9
kn
#
E10
kn107
K83
E9653

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N5571010
S55798
Ö88633
V77633
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N= E 420 33.0/5.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Hans Ryning - Sverker Sköld 4 N= E 420 33.0/5.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 N= E 420 33.0/5.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N= Kn 420 33.0/5.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N= E 420 33.0/5.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 N= E 420 33.0/5.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N+2 E 170 25.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sigrid Svenson - John Svensson 3 N+1 Kn 170 25.0/13.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N= E 140 21.0/17.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Jane Brändemar - Mona Andersson 2 N+1 E 140 21.0/17.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N-1 E -50 11.0/27.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Ungesson - Thomas Davy 4 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gun Bellander - Klas Bellander 3 N-1 Kn -50 11.0/27.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 N-1 E -50 11.0/27.0
Mona Berge - Ulla Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-2 Kn -100 1.0/37.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Lars Andersson - Jill Franssohn 4 N-2 E -100 1.0/37.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson     - -/17.0