Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E753
EK52
986
D3
#
964

kn732
E86542
#
Dkn1082
Dkn9763
K
7
#
K
1084
ED1054
Kkn109

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N998610
S998610
Ö42563
V42563
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Palle Hansen - Karin Lindbladh Sigrid Svenson - John Svensson 4D V-3 E 500 38.0/0.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT S+2 5 460 33.0/5.0
Gun Bellander - Klas Bellander Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT N+2 9 460 33.0/5.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N+2 3 460 33.0/5.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jane Brändemar - Mona Andersson 3NT N+2 D 460 33.0/5.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 3NT S+1 4 430 24.0/14.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT S+1 4 430 24.0/14.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT N+1 D 430 24.0/14.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT N+1 D 430 24.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT N+1 3 430 24.0/14.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N= D 400 18.0/20.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning 3 S+1 4 130 15.0/23.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Mona Berge - Ulla Öberg 3 S+1 9 130 15.0/23.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N-1 8 -50 9.0/29.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N-1 D -50 9.0/29.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT S-1 6 -50 9.0/29.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 4 S-1 E -50 9.0/29.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 N-2 7 -100 2.0/36.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT N-2 D -100 2.0/36.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 5 S-2 E -100 2.0/36.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - 17.3/-