Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
543
EDkn
43
K10873
#
Ekn62
K985
106
E62
#
1097
732
EKDkn97
D
#
KD8
1064
852
kn954

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N83433
S83433
Ö59998
V5109108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Bo Månsson - Sonja Christensson 4 V-2 8 100 36.0/2.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT Ö-2 Kn 100 36.0/2.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 4 V-2 4 100 36.0/2.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Håkan Linse - Arne Bojesson 5 Ö-1 5 50 30.0/8.0
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö-1 Kn 50 30.0/8.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö-1 4 50 30.0/8.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Palle Hansen - Karin Lindbladh 3 Ö+1 4 -130 26.0/12.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Hans Ryning - Sverker Sköld 3 V= 3 -140 24.0/14.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V= 3 -400 18.0/20.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT V= 3 -400 18.0/20.0
Gun Bellander - Klas Bellander Bengt Ungesson - Thomas Davy 3NT V= 4 -400 18.0/20.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V= 7 -400 18.0/20.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT V= 4 -400 18.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V+1 3 -430 8.0/30.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Britten Synnergren - Barbro Melander 3NT V+1 3 -430 8.0/30.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Sigrid Svenson - John Svensson 3NT V+1 7 -430 8.0/30.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Jane Brändemar - Mona Andersson 3NT V+1 7 -430 8.0/30.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT V+1 8 -430 8.0/30.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+2 7 -460 1.0/37.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V+2 7 -460 1.0/37.0
Lars Andersson - Jill Franssohn     - 18.7/-